Allergiák - Ez segít a szénanátha ellen

Miért alakul ki egyes embereknél pollenallergia?
Ennek oka az egyéni hajlam és a külső tényezők kombinációja – például a klímaváltozás vagy a szállópor – amelyek túlműködő immunreakciót válthatnak ki.
Miből lehet felismerni az allergiát?
Ha nincs gyulladás, de állandó orrfolyás, száraz, ingerlő köhögés, és hosszabb időn át visszatérő panaszok jelentkeznek a szem, az orr vagy a tüdő területén – láz és más betegség tünetei nélkül – akkor gyanakodni lehet légúti allergiára.
Mit kell ilyenkor tenni?
Érdemes minél hamarabb orvosi vizsgálatot kezdeményezni. Az allergiák jól kezelhetők. Ha azonban túl sokáig figyelmen kívül hagyják őket, egy szezonális, kellemetlen náthából akár súlyos asztma is kialakulhat.
Van-e életkori határ az allergiák kialakulásában?
Az egyik páciensemnél 70 éves korában jelentkezett először pollenallergia, egy másiknál 83 évesen diagnosztizáltak allergiát. Leggyakrabban azonban gyermek- vagy serdülőkorban alakulnak ki.
Mi segít most az allergiásoknak?
Fontos a tünetekre irányuló gyógyszeres kezelés: allergiagyógyszerek, szemcseppek, orrspray-k, asztma inhalátorok következetes használata. A jó orvos-beteg kapcsolat növeli az együttműködést és ezzel a kezelés hatékonyságát is.
Az immunterápia edzés az immunrendszernek, és ha megfelelően kivizsgálták, és a beteg alkalmas rá, ez az allergiakezelés aranyszabványa.
Mit tud a hiposzenzibilizáció?
A hiposzenzibilizáció, immunterápia vagy allergia elleni oltás különböző megnevezések ugyanarra az eljárásra: allergénspecifikus kezelésről van szó. Ha az allergia kiváltó oka ismert, lehetőség van speciálisan előkészített kivonatokkal fokozatosan hozzászoktatni az immunrendszert az allergénhez. A kezelés gyermekek és felnőttek számára egyaránt hasznos.